Образованието, свързано с кино отсъства от учебните планове на училищата у нас. Това каза ефира на „Добро утро, Европа“ Юлиян Спасов, основател на Кинематограф. Все повече училища в България обаче търсят възможности да запознават учениците с изкуството. П
Есента пристигна и учениците отново са в класната стая. Затова екипът на „Кинематограф“ продължава със своя проект „Киноклуб София“, подкрепен от Столичната община. След изключително успешния старт на инициативата тази пролет, от октомври месец отново се организират безплатни прожекции на късометражни филми, дискусии и беседи с ученици в над 10 столични училища. Събитията са насочени към учениците от 10-ти, 11-ти и 12-ти клас.
От този месец екипът на "Кинематограф" стартира новия си проект "Киноклуб София", подкрепен от Столичната община. По време на инициативата ще се организират безплатни прожекции на късометражни филми, дискусии и беседи с ученици в над 10 столични училища. Събитията са насочени към учениците от 10-и, 11-и и 12-и клас.
Какво е мястото на стрийминг платформите и как те могат да влязат в образованието е темата на дискусионния панел, който ще се проведе в рамките на фестивала „Срещи на младото европейско кино”.



