“Това учене чрез кино, а не на кино. Инициативата включва това да се възпита критично мислене и гражданска отговорност в ученици 10-11 клас. Ключово е да се уточни, че тази инициатива се гради на това да има няколко часа един след друг със едни и същи ученици. До момента това не се случва. До момента по-скоро сме се разширили да имаме по един час с един клас. Надяваме се в бъдеще да успеем това д сеа случва веднъж месечно, за да има устойчивост и надграждане, да се обсъждат различни теми и по този начин учениците да получат по-конкретно отношение и да се отпуснат повече, когато говорят”, обясни Йордан Михайловски.
Първата и най-основна задача е да изкараме автентичната реакция на учениците, подчерта Юлиян Спасов и допълни:
“Защото това, което виждаме и по телевизията, са всичките явления, които се случват между младежите, често те могат да имат потиснати емоции, могат да имат някакво объркване. Академичният подход по-скоро им казва как трябва да мислят, а при киното провокираме тяхната естествена емоция да излезе на преден пла. На това поле, когато те са усетили реалното чувство такова, каквото е автентично, и не им се казва какво трябва да бъде, вече оттам да тръгне дебат. Дебатът е изключително важен.”
Целият разговор може да гледате на сайта на БНТ на тази страница.
Първата и най-основна задача е да изкараме автентичната реакция на учениците, подчерта Юлиян Спасов и допълни:
“Защото това, което виждаме и по телевизията, са всичките явления, които се случват между младежите, често те могат да имат потиснати емоции, могат да имат някакво объркване. Академичният подход по-скоро им казва как трябва да мислят, а при киното провокираме тяхната естествена емоция да излезе на преден пла. На това поле, когато те са усетили реалното чувство такова, каквото е автентично, и не им се казва какво трябва да бъде, вече оттам да тръгне дебат. Дебатът е изключително важен.”
Целият разговор може да гледате на сайта на БНТ на тази страница.