Всяка година между 15 и 20 училища се включват в проекта "Киноклуб София", благодарение на който ученици от 9ти до 12ти клас гледа и дискутират късометражно кино в час. Със своите над 100 киноклуба, проведени за последните 5 години, "Киноклуб" е сред най-значимите инициативи в България в сферата на кинообразованието.

Тази година инициативата се разширява, обръщайки внимание на по-малките ученици - от 2ри до 4ти клас. За тях нашите специалисти Девина Василева и Мартин Кирилов провеждат специална практическа работилница, с която децата се потапят за няколко часа в творческия процес по създаване на кратки филмчета. Преживяването винаги създава позитивни емоции в сплотяваща среда, а технологията позволява постигане на действително ефектни видеоклипове, независимо, че децата нямат професионален опит.

Училищата, в които се провеждат работилниците тази година са 48 ОУ „Йосиф Ковачев", 59 ОУ „Васил Левски" и 105 СУ „Атанас Далчев“.

с подкрепата на Столична община