И тази година продължаваме да срещаме ученици с най-доброто късо кино, в рамките на проекта "Киноклуб София", който за трета поредна година печели годишния конкурс на Столична програма програма "Култура" по направление 11 - "София – творчески град на киното (под егидата на ЮНЕСКО)".
Проектът цели повишаване достъпа до кинообразование в столичните училища и адресиране на актуални проблеми сред подрастващите през подходите на дебат и филмов анализ. Повече информация за използваната методология може да откриете на тази страница.
Благодарение на подкрепата на Столична община, през 2025-та проектът ще обхване близо 500 ученици от 15 столични гимназии, и ще среща ученици с режисьори на 4 дати в специален дискусионен формат в Cine Grand, организиран от Кинематограф.
Проектът цели повишаване достъпа до кинообразование в столичните училища и адресиране на актуални проблеми сред подрастващите през подходите на дебат и филмов анализ. Повече информация за използваната методология може да откриете на тази страница.
Благодарение на подкрепата на Столична община, през 2025-та проектът ще обхване близо 500 ученици от 15 столични гимназии, и ще среща ученици с режисьори на 4 дати в специален дискусионен формат в Cine Grand, организиран от Кинематограф.